Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerCORPORATE

Polat Makina 1978 yilinda Aydin'da genç olmasina ragmen mütesebbis ve sanatkar ruhu ile dolu fakat sermaye ve imkanlari sinirli Ibrahim POLAT tarafindan kurulan küçük bir (4,5 m²) atölye olarak endüstri dünyasina katilmistir.

Çelik konstrüksiyon üretiminde çesitli dallarda basarilar kazanan Polat Makina' nin yapmis oldugu tesisler sirasiyla 1978-1983 yillari arasi soguk demircilik çati ve degisik çelik konstrüksiyon isleri, 1983-1985 yillari arasinda; çirçir fabrikasi, yem ve un fabrikalarinin otomasyon sistemleri, ekipmanlari ve prina fabrikasi imalati yapmis, 1985-1993 yillarinda Kömür zenginlestirme tesisleri, kum ve micir yikama eleme tesisleri,akaryakit istasyonlari, çati çelik konstrüksiyon kanepeleri ve yakit tanklari,beton santrali ve ekipmanlari ile özel proje ve konstrüksiyon çalismalarinda üretimlerini devam ettiren Polat Makina 1986 yilinda 600 m² kapali alan ve 7000 m² açik alana oturmus bir fabrika ölçüsüne gelmistir.

Polat Makina zengin üretim potansiyeli ve tecrübesini 1993 yilinda Anonim Sirket çatisi altina alarak faaliyetlerini kardesleri Mustafa POLAT ve Sami POLAT' in 1984 ve 1986 yillari içinde firmaya katilmalari ile güçlü olarak sürdürmeye baslamistir.

1993 yilinda Türkiye'de yabanci firmalarin tekelinde bulunan gerek üreticimizin maliyetinin yüksekligi nedeniyle alamayarak saglikli üretim yapamadigi ya da çok yüksek döviz ödeyerek alan üreticinin parasinin yurt disina kaçmasina neden olan modern zeytinyagi sikma tesislerini yabanci firmalarin kalitesinde üretmek gibi iddiali ve yurtsever bir düsünce ile kontinü sistem zeytin sikma makinasi üretimine baslamistir.

Ürününü en kaliteli makinalarla donatan POLAT MAKINA, Disli kutularini aldigi yabanci firmalari bu üründeki döviz kaybina neden oldugunu irdeleyerek, çok fazla sayida tüketilen bu redüktörlerin kendi imkanlarimizla üretilebilirligini arastirmaya baslamistir.1998 yilinda prototip olarak üretilmeye baslanan redüktörler 3000 m²'lik kapali alan ve CNC üretim makinalarina sahip egitilmis teknik kadrosuyla 2000'li yillarin basindan beri hem POLAT MAKINA' nin hem de degisik sanayi alanindaki üreticilerin redüktör ihtiyaçlarini karsilamaktadir.
Kaliteli fakat ucuz üretim politikasini sürdürmeye devam eden firmamiz POLAT Redüktör olarak ISO 9001 Kalite Yönetim sertifikasini alarak kalitesini belgeyle kanitlamistir. Su anda modern tesislerinde yillik bazda 40.000 redüktör kapasitesine ulasan iddiali bir marka haline gelmistir.

Polat Tarim ve Gida 2001 ? 2006 yillari arasinda zeytinyagi sikim fabrikasi olarak çalismistir. 2006 yilinda fabrikamizi revizyona sokarak siseleme ve paketleme tesisi kurmak için alt yapi çalismalarina baslamistir. Bugün 7 ayri markasi olan vizyonu genis bir tesis haline gelmistir. Tüm gida sertifikalarina sahiptir. Bunlarin arasinda ISO-22000 ve BRC sertifikalari da dahildir. Ürünümüzde önce sagligi göz önüne alarak en iyi sartlarda üretim yapmaktayiz. Ürün çesitlerimiz arasinda Özel Üretim Natürel Sizma, Erken Hasat Natürel Sizma, Tas Baski Natürel Sizma, Soguk Sikim Natürel Sizma, Filtre Edilmemis Dogal Natürel Sizma ve Organik zeytinyaglarimiz bulunmaktadir. Dünyada saglikli ve kaliteli bir yasam için ülkemizin zeytin ve zeytinyagi kalitesini, özelliklerini, insan yasami üzerindeki faydalarini tüm dünyaya anlatabilen ve tanitabilen,  aktif bir dünya sirketi olmaya çalismaktayiz.

Tesislerine oluklu mukavva ambalaj tesisi AYKUTSAN'i Umurlu Organize Sanayiindeki modern binasinda katarak bu sektörde yatirima baslayan POLAT MAKINA bu yatirimini 2002 ve 2003 yillarinda da sürdürerek burada yerel sanayicimizin ve üreticimizin her türlü karton kutu ve ambalaj ihtiyacini karsilayarak bir imkani hazirlamak amacindadir.

Kalite Politikamiz;
Ürün ve hizmet kalitesinde, dünya standartlarini hedeflemektedir. Uygun üretimi uygun teknoloji ile gerçeklestirerek kalitesinin sürekliligini saglamak için sürekli arastirmakta ve sistemini olusturan bütün fonksiyonlarini birer birer ele alarak gelistirmektedir. Sirketimizde isveren, çalisan ve tedarikçiler tek vücut halinde ayni noktada odaklanmistir. Bu nokta, müsterinin memnuniyetini en üst seviyede tutma arzusudur.

Üretimde standardizasyon ve kalite güvencesi esastir. Ulusal ve uluslararasi standartlardaki gelismeler yakinen takip edilmekte ve bu gelismelerin de ötesine geçmek yani kalite güvencesinde önder olabilmek için çalisilmaktadir.